امروز دوشنبه 29 آبان 1396 شما در دوست پارسی هستید

نتایج مراسم گلدن گلوب Golden Globe Awards 2014 - دوست پارسی

پخش آنلاین موسیقی

نتایج مراسم گلدن گلوب Golden Globe Awards 2014

هفتادویکمین مراسم سالانه‌ اعطای جوایز سینمایی گلدن گلوب |

نتایج مراسم گلدن گلوب Golden Globe Awards 2014

جایزه گلدن گلوب Golden Globe Award نام مجموعه جوایزی است که هرساله در ایالات متحده آمریکا توسط اتحادیه مطبوعات خارجی هالیوود به بهترین تولیدات سینمایی و تلویزیونی اهدا می‌گردد . این جایزه برای اولین بار در سال ۱۹۴۴ به فیلم‌های تولیدی و محصولات تلویزیونی تعلق گرفت . مهم‌ترین جایزه آکادمی با نام « بهترین فیلم » یکی از مهم‌ ترین رقابت‌ های فیلم‌ سازان محسوب می‌شود . همچنین جایزه « یک عمر فعالیت هنری » یکی از مهم‌ ترین جوایز گلدن گلوب است که هرسال به یکی از بزرگان عرصه سینما و تلویزیون آمریکا داده می‌شود . گفتنی است که این جایزه برای فیلم و یا برنامه تلویزیونی خاصی اهدا نمی‌شود و تنها برای یک عمر فعالیتهای هنری بزرگان سینما و تلویزیون آمریکا اهدا می‌شود . ۷۱ امین دوره از این مراسم در روز ۱۲ ژانویه ۲۰۱۴ توسط شبکه NBC به نمایش درآمد که شما هم اکنون می توانید نتایج را در ادامه مطلب مشاهده کنید .

– بهترین فیلم درام :
جاذبه /Gravity
12 سال بردگی / Twelve Years as a Slave
کاپیتان فیلیپس / Captain Phillips
فیلومینا / Philomena
شتاب / Rush

– بهترین فیلم کمدی یا موزیکال :
کلاهبرداری آمریکایی / American Hustle
گرگ وال استریت / The Wolf of Wall Street
درون لوئین دیویس / Inside Llewyn Davis
او / Her
نبراسکا / Nebraska

– بهترین کارگردانی :
آلفونسو کوارن ( جاذبه )
استیو مک کوئین ( دوازده سال بردگی )
پل گرین گرس ( کاپیتان فیلیپس )
دیوید او.راسل ( کلاهبرداری آمریکایی )
الکساندر پین ( نبراسکا )

– بهترین فیلمنامه :
تام رایدلی ( دوازده سال بردگی )
باب نلسون ( نبراسکا )
اسپایک جونز ( او )
جف پاپ،استیو کوگان ( فیلومینا )
دیوید او.راسل،اریک سینگر ( کلاهبرداری آمریکایی )

– بهترین بازیگر مرد فیلم درام :
چیوتل اجیوفور ( دوازده سال بردگی )
متیو مک کانهی ( باشگاه خریداران دالاس )
تام هنکس ( کاپیتان فیلیپس )
رابرت ردفورد ( همه چیز از دست رفت )
آیدریس البا ( ماندلا : پیاده روی طولانی تا آزادی )

– بهترین بازیگر مرد فیلم کمدی یا موزیکال :
لئوناردو دی کاپریو ( گرگ وال استریت )
بروس درن ( نبراسکا )
کریستین بیل ( کلاهبرداری آمریکایی )
واکین فینیکس ( او )
اسکار آیزاک ( درون لوئین دیویس )

– بهترین بازیگر زن فیلم درام:
جودی دنچ ( فیلومینا )
ساندرا بولاک ( جاذبه )
کیت بلانشت ( جسمین غمگین )
اِما تامپسون ( نجات آقای بنکز )
کیت وینسلت ( روز کارگر )

– بهترین بازیگر زن فیلم کمدی یا موزیکال :
مریل استریپ ( آگوست : اوسیج کانتی )
اِیمی آدامز ( کلاهبرداری آمریکایی )
ژولی دلپی ( پیش از نیمه شب )
گرتا گرویگ ( فرانسس ها )
جولیا لوئیز دریفوس ( بحث کافیه )

– بهترین بازیگر نقش مکمل مرد :
مایکل فاسبندر ( دوازده سال بردگی )
جرد لتو ( کلوب خریداران دالاس )
برخاد عبدی ( کاپیتان فیلیپس )
دنیل برال ( شتاب )
بردلی کوپر ( کلاهبرداری آمریکایی )

– بهترین بازیگر نقش مکمل زن :
جولیا رابرتز ( آگوست : اوسیج کانتی )
جنیفر لارنس ( کلاهبرداری آمریکایی )
لوپیتا نیونگو ( دوازده سال بردگی )
جون اسکوئیب ( نبراسکا )
سالی هاوکینز ( جسمین غمگین )

– بهترین موسیقی متن :
استیون پرایس ( جاذبه )
هانس زیمر ( دوازده سال بردگی )
الکس هفس ( ماندلا:پیاده روی طولانی تا آزادی )
جان ویلیامز ( سارق کتاب )
الکس ایبرت ( همه چیز از دست رفت )

– بهترین ترانه اورجینال :
مسابقات عطش ( ترانه “اطلس” )
یخ زده ( ترانه “بگذار برود” )
ماندلا : راه طولانی آزادی ( ترانه “عشق عادی” )
درون لوئین دیویس ( ترانه “لطفا آقای کندی” )
یک شانس ( ترانه “شیرین تر از قصه” )

– بهترین انیمیشن :
یخ زده
من نفرت انگیز ۲
کرود ها

– بهترین فیلم غیرانگلیسی زبان :
آبی گرم ترین رنگ است ( فرانسه )
گذشته ( ایران )
شکار ( دانمارک )
زیبایی فوق العاده ( ایتالیا )
باد می زود ( ژاپن )

_____________

نتایج مراسم گلدن گلوب Golden Globe Awards 2014

آلفونسو کواران

عنوان بهترین فیلم موزیکال یا کمدی به «اخاذی آمریکایی» ساخته «دیوید اوراسل» رسید. اگرچه رقبای قدرتمندی چون «درون لیون دیوس» (برنده جایزه ویژه هیأت‌داوران جشنواره کن) به کارگردانی برادران «کوئن» و فیلم «نبراسکا» از «الکساندر پاین» در این بخش حضور داشتند، اما جمع ستارگان این فیلم و جنبه سرگرم‌کننده آن امتیازی بود که رأی دهندگان جوایز گلدن گلوب را متقاعد کرد.  جایزه بهترین کارگردانی هفتادویکمین دوره گلدن گلوب به «آلفونسو کواران»، کارگردان «جاذبه» (فیلم افتتاحیه جشنواره ونیز) رسید. این کارگردانی مکزیکی با این فیلم هیجانی و فضایی که «جرج کلونی» و «ساندرا بولاک»‌در آن نقش‌آفرینی داشتند، ریسک زیادی کرد و پا به دنیای ناشناخته برای مخاطب گذاشت. «گرین گراس»، «استیو مک‌کوئین»، «الکساندر پاین» و «دیوید اوراسل» دیگر نامزدهای بهترین کارگردانی بودند.  جایزه گلدن گلوب بهترین فیلم خارجی به «زیبایی بزرگ» ساخته «پائولو سورنتینو» رسید. در این بخش «گذشته» نماینده سینمای ایران بود که به توفیقی دست نیافت . فیلم «زیبایی بزرگ» که در میان ۹ نامزد اسکار خارجی نیز قرار دارد، نوعی ادای احترام به «روسلینی» و «فلینی» محسوب می‌شود. فیلم برنده نخل طلای «آبی ‌گرم‌ترین رنگ است» به همراه «شکار» از دانمارک و انیمیشن «باد می‌وزد» از ژاپن دیگر نامزدهای این بخش بودند.  جایزه‌ بهترین بازیگر اصلی مرد فیلم درام را «متئو مک‌کانوی» برای فیلم «باشگاه خریداران دالاس» دریافت کرد. «تام هنکس» (کاپیتان فیلیپس)، «رابرت ردفورد» (همه‌چیز از دست رفته)، «ادریس آلبا» (ماندلا، راه طولانی تا آزادی) و «شیوتل اجیوفور» (دوازده سال بردگی) دیگر نامزدهای بهترین بازیگر نقش اصلی مرد بودند .

_____________

نتایج مراسم گلدن گلوب Golden Globe Awards 2014

دی کاپریو

در بخش بهترین بازیگر اصلی مرد فیلم کمدی یا موزیکال، «لئوناردو دی‌کاپریو» برای فیلم «گرگ وال استریت» ساخته مارتین اسکورسیزی پس از ۱۰بار نامزدی،‌ موفق به دریافت دومین جایزه گلدن گلوب شد. وی پیش از این در سال ۲۰۰۵ با فیلم «هوانورد» این عنوان را کسب کرده بود. «کریستین بیل»، «بروس درن»، «اسکار ایساک» و «یواخین فونیکس» دیگر نامزدهای این بخش بودند.  «کیت بلانش» برای فیلم «یاسمن غمگین» بهترین بازیگر نقش اصلی زن فیلم درام شناخته شد. ساندرا بولاک (جاذبه)، جودی دنچ (فیلومنا)، اما تامپسون (نجات آقای بنکس) و کیت وینسلت (روز کارگر) دیگر بازیگران نامزد این بخش بودند. کیت بلانش از اصلی‌ترین بخت‌های فصل جوایز سینمایی محسوب می‌شود و تاکنون در بیشتر جوایز سینمایی جایزه بهترین بازیگری را بدست آورده است.  جایزه بهترین بازیگر زن اصلی فیلم موزیکال یا کمدی گلدن گلوب ۲۰۱۴ به «امی آدامز» برای بازی در فیلم «اخاذی آمریکایی» رسید. در این بخش مریل استریپ برای بازی در فیلم «August:Osage County» نامزد سرشناسی بود که ناکام بود.  عنوان بهترین بازیگر نقش مکمل مرد فیلم درام به «جارد لتو» برای فیلم «باشگاه خریداران دالاس» اعطا شد. «بردلی کوپر» و «مایکل فاسبندر» دیگر نامزدهای سرشناسی بودند که در این بخش حضور داشتند.  در بخش بهترین بازیگر زن مکمل فیلم کمدی یا موزیکال، «جنیفر لاورنس» برای فیلم «اخاذی آمریکایی» جایزه گلدن گلوب را دریافت کرد. از نامزدهای سرشناس این بخش می‌توان به «جولیا رابرتز» اشاره کرد.  در بخش بهترین انیمیشن، فیلم «یخ‌زده» ساخته کمپانی دیسنی برنده امسال گلدن گلوب نام گرفت. اتفاق نظر مثبت منتقدین درباره داستان، موسیقی و انیمیشن این فیلم، شانس موفقیت احتمالی آن را در جوایز اسکار نیز افزایش داده است. فیلم پرفروش «من نفرت انگیز ۲» نیز که هفته‌ها در صدر جدول پرفروش‌ترین‌های جهان قرار داشت، در این بخش نامزد بود.  در بخش بهترین فیلمنامه، «اسپایک جونز» برای نگارش فیلمنامه «او» جایزه گلدن گلوب را دریافت کرد. فیلمنامه های «دوازده سال بردگی»، «اخاذی آمریکایی»، «نبراسکا» و «فیلمونا» نیز در این بخش نامزد دریافت جایزه بودند .

_____________

نتایج مراسم گلدن گلوب Golden Globe Awards 2014

اسپایک جونز

در بخش بهترین موسیقی فیلم، «الکس ایبرت» برای «همه‌چیز از دست رفته» جایزه گلدن گلوب را دریافت کرد و جایزه بهترین ترانه اصلی نیز به گروه U2 برای فیلم «ماندلا، راه طولانی تا آزادی» تعلق گرفت . همچنین طبق اعلام قبلی برگزارکنندگان جوایز گلدن گلوب، «وودی آلن»، کارگردان و فیلمنامه‌نویس پیشکسوت هالیوود به پاس یک عمر حضور مستمر و درخشان در عرصه سینما، جایزه دستاورد سینمایی را دریافت کرد . البته وی طبق عادت مرسوم‌اش که به ندرت در محافل سینمایی حضور می‌یابد، به بیورلی هیلتون نرفت .

منبع : دوست پارسی

کانال دوست پارسی در تلگرام